General Nicolae Ciucã, ªeful Statului Major al ApãrãriiGeneral dr. ªtefan Dãnilã, ªeful Statului Major General, 1 ian. 2011 - 31 dec. 2014 Amiral dr. Gheorghe Marin, ªeful Statului Major General, 13 sept 2006 - 31 dec 2010
General Nicolae Ciucă, Șeful Statului Major al Apărării
Vizualizat: 6954 ori.
General dr. Ștefan Dănilă, Șeful Statului Major General, 1 ian. 2011 - 31 dec. 2014
Vizualizat: 5711 ori.
Amiral dr. Gheorghe Marin, Șeful Statului Major General, 13 sept 2006 - 31 dec 2010
Vizualizat: 14611 ori.
General doctor Eugen Bãdãlan, ªeful Statului Major, 25 oct 2004 -13 sept 2006General doctor Mihail Eugen Popescu, Seful Statului Major General, 31 octombrie 2000 - 25 oct 2004General de corp de armata Mircea Chelaru, Seful Statului Major General, 07.03.2000-31.10.2000
General doctor Eugen Bădălan, Șeful Statului Major, 25 oct 2004 -13 sept 2006
Vizualizat: 15502 ori.
General doctor Mihail Eugen Popescu, Seful Statului Major General, 31 octombrie 2000 - 25 oct 2004
Vizualizat: 13496 ori.
General de corp de armata Mircea Chelaru, Seful Statului Major General, 07.03.2000-31.10.2000
Vizualizat: 12889 ori.
General de corp de armata Constantin Degeratu, Seful Statului Major General, 22.01.1997-07.03.2000General de corp de armata Dumitru Cioflina, Seful Statului Major General, 03.05.1991-22.01.1997General colonel Vasile Ionel, Sef al Marelui Stat Major, 29.12.1989-02.05.1991
General de corp de armata Constantin Degeratu, Seful Statului Major General, 22.01.1997-07.03.2000
Vizualizat: 11084 ori.
General de corp de armata Dumitru Cioflina, Seful Statului Major General, 03.05.1991-22.01.1997
Vizualizat: 9909 ori.
General colonel Vasile Ionel, Sef al Marelui Stat Major, 29.12.1989-02.05.1991
Vizualizat: 10019 ori.
General maior Stefan Gusa, Sef al Marelui Stat Major, 25.09.1986-28.12.1989General colonel Vasile Milea, Sef al Marelui Stat Major, 31.03.1980-16.12.1985General locotenent Ion Hortopan, Sef al Marelui Stat Major, 01.07.1976-31.03.1980
General maior Stefan Gusa, Sef al Marelui Stat Major, 25.09.1986-28.12.1989
Vizualizat: 9903 ori.
General colonel Vasile Milea, Sef al Marelui Stat Major, 31.03.1980-16.12.1985
Vizualizat: 9916 ori.
General locotenent Ion Hortopan, Sef al Marelui Stat Major, 01.07.1976-31.03.1980
Vizualizat: 8825 ori.
General colonel Ion Coman, Sef al Marelui Stat Major, 29.11.1974-16.06.1976General colonel Ion Gheorghe, Sef al Marelui Stat Major, 15.06.1965-29.11.1974General de armata Ion P. Tutoveanu, Sef al Marelui Stat Major, 26.04.1954-15.06.1965
General colonel Ion Coman, Sef al Marelui Stat Major, 29.11.1974-16.06.1976
Vizualizat: 7904 ori.
General colonel Ion Gheorghe, Sef al Marelui Stat Major, 15.06.1965-29.11.1974
Vizualizat: 7876 ori.
General de armata Ion P. Tutoveanu, Sef al Marelui Stat Major, 26.04.1954-15.06.1965
Vizualizat: 7641 ori.